We wtorek 7 listopada br. w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, odbyła się ważna uroczystość. Swoje 60. urodziny obchodzili Bolek i Lolek. Kultowe postacie sympatycznych chłopców, których pomysłodawcą był Władysław Nehrebecki- polski reżyser, twórca filmów animowanych, jeden z pionierów polskiej animacji. Pragnąc wspólnie świętować 60. Urodziny Bolka i Lolka przedszkolaki z grup “Bajkowi Odkrywcy” i “Tygryski” wybrali się na wycieczkę do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Na miejscu serdecznie powitała nas Pani Katarzyna Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek, która rozpoczęła zabawę urodzinową od odsłonięcia wraz z gośćmi rzeźby Bohaterów Dobranocki Bolka, Lolka i Toli. Następnie wysłuchaliśmy koncertów muzycznych oraz występu artystycznego dzieci ze szkół muzycznych. W kolejnej części złożyliśmy uroczyście życzenia naszym Jubilatom oraz wspólnie odśpiewaliśmy “Sto lat”. Chcąc wyrazić naszą wdzięczność za zaproszenie na tą uroczystość, wręczyliśmy na ręce Pani Dyrektor upominek od społeczności Bajkowego Przedszkola- serce z dedykacją dla naszych Jubilatów. Następnie obejrzeliśmy jeden z odcinków przygód głównych bohaterów Bolka i Lolka, wystawę pokonkursowych prac plastycznych oraz wspaniałe ekspozycje na korytarzach muzeum. Cieszymy się, że nasi jubilaci podbijają serca kolejnych pokoleń najmłodszych, a ich przygody są świetnym przekazem uniwersalnych wartości tj. przyjaźni, bohaterstwa oraz przewagi dobra nad złem. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Katarzynie Lubas za zaproszenie , piękną lekcje muzealną oraz pyszny poczęstunek. Z pewnością jeszcze nie raz zawitamy do Muzeum Dobranocek:)