Drodzy Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją nasze przedszkole zgodnie z wytycznymi MEN, proponuje rodzicom i dzieciom możliwość skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej przygotowanej przez nauczycielki oraz specjalistów naszego przedszkola dla naszych wychowanków. W tym celu na stronie internetowej naszego przedszkola utworzona została zakłada pod nazwą „Zabawy i zajęcia dla przedszkolaków”, na której znajdziecie Państwo ciekawe propozycje aktywnego, twórczego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Warto wykorzystać ten wolny czas na wspólne zabawy  rodziców z dziećmi, aby wzmocnić wzajemne więzi i chęć wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym.

Jak bawić się z dzieckiem?

Wspólne czytanie – Bajki stymulują rozwój mowy i wzbogacają zasób słownictwa. Każde dziecko ma własna biblioteczkę. Zachęcamy rodziców do kontynuowania idei kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Warto przeczytać dzieciom chociaż jedną bajeczkę dziennie.

Wspólne budowanie klocków – zabawa klockami rozwija logiczne i przestrzenne  myślenie. Dziecko przy takiej zabawie powinno używać obu rąk, aby pobudzić pracę obu półkul mózgowych. Dzieci uwielbiają zabawy konstrukcyjne.

Zabawy tematyczne, np. w sklep, lekarza – rozwijają wyobraźnię dziecka, stymulują rozwój mowy. Dzieci uwielbiają zabawy tematyczne należy wejść w role.

Zabawy ruchowe – rozwijają koordynację ruchową oraz poprawiają motorykę dziecka.

Zabawy manualne – rozwijają motorykę małą dziecka. Stymulują sprawność dłoni poprzez: malowanie, wycinanie, wydzieranki, lepienie plasteliną/ciastoliną, nawlekanie koralików.

Zabawy matematyczne

MEN przedstawiło ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na kanale TVP2 „Wesoła Nauka”.  https://www.gov.pl/web/edukacja/wesola-nauka-w-tvp2

Propozycja pracy z dziećmi  proponowane przez –  Polskie Radio

W tym trudnym dla Wszystkich czasie w sposób szczególny zapewniamy Państwu pomoc psychologiczno – pedagogiczną. Poprzez kontakt telefoniczny będziecie mogli Państwo uzyskać profesjonalne wsparcie.

Psycholog- Małgorzata Dranka-Słaby tel. 515098569

Koordynator Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej- Paulina Kościelniak tel.784009630

Przesyłamy pozdrowienia i życzymy dużo optymizmu.

Do zobaczenia wkrótce!

Dyrekcja Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle