Dnia 25 marca przedszkolaki z grupy Tropiciele zrealizowały kolejne zadanie z VI modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” pod hasłem „Życiowe drogowskazy zapisane przez Ryjówkę” na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej pt. „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”. Tropiciele na początku zajęć wybierały swojego przyjaciela i mówiły za co go lubią, wymieniając jak najwięcej jego cech. Następnie przywitały się z sympatyczną Ryjówką , sylwetą Florki przygotowaną przez panie. Opisywały jej wygląd i poznały tajemniczy zeszyt w kratkę, który dostała od tatusia, w którym zapisywała wszystkie ważne sprawy. Wróżka Bajka zaproponowała przedszkolakom wysłuchanie fragmentu książki Roksany Jędrzejewskiej –Wróbel „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, z którego dzieci dowiedziały się jak Florka znalazła przyjaciela. Świetnie bawiły się podczas opowieści ruchowej „Szukam przyjaciela”. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Cienie przyjaźni”, która polega na obrysowywaniu na dużych arkuszach papieru cieni dzieci, następnie ozdabiały cienie i udekorowały nimi salę. Tropiciele dowiedziały się jakie cechy posiada prawdziwy przyjaciel. Któż z nas nie chciałby mieć prawdziwego przyjaciela, takiego komu można bezgranicznie ufać? Musimy pracować na przyjaźń już od najmłodszych lat.
Kategorie: Wydarzenia