29 stycznia dzieci z grupy „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego znalazły w sali szczególny list zamknięty w butelce. Jak się później okazało przypłynął do nas aż ze słonecznej, greckiej wyspy Zakynthos! Nadawcą był Adaś, żółw wodny z gatunku caretta caretta, który zaprosił nas do udziału w projekcie edukacyjnym „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Celem projektu jest promowanie postaw poszanowania przyrody oraz uwrażliwiania dzieci na gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. W swym liście, Adaś poprosił dzieci o pomoc. Podczas zajęć, przedszkolaki stworzyły makietę rezerwatu, do którego podróżuje żółw Adaś, zbudowaliśmy z materiałów biodegradowalnych szpital dla zwierząt, hotel „Na Palmie”, w którym będą przebywać zwierzęta podróżujące do naszego rezerwatu, a także wyjątkowe rozrywki, które „Nutki” postanowiły dodać do naszego rezerwatu, by umilić zwierzakom czas. Przedszkolaki zadziwiały swoją pomysłowością, dzięki czemu powstało prawdziwe Centrum Zabawy, w którym znalazły się między innymi: Latarnia Morska, dająca widok na rozległy ocean i całą naszą wyspę, Łódź Podwodna wyposażona w najlepszą kuchnię pokładową na świecie, dwa tory wyścigowe dla rybek i innych zwierząt morskich oraz boisko do siatkówki plażowej. Honorowym mieszkańcem rezerwatu został Żółw Adaś, który do dziś nie wychodzi ze swojego luksusowego apartamentu. Na kolejny list i zadania od Adasia czekamy z niecierpliwością.

Kategorie: Wydarzenia