Dnia 08 grudnia przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego odebrali drugi list od naszego przyjaciela Żółwia Adasia i wzięli udział w kolejnej przygodzie w ramach projektu czytelniczego „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”.
Wspólnie z paniami dzieci uzupełniły Czerwoną Księgę o kolejny zagrożony gatunek żółwia zielonego po łacinie Cheloniamydas. Adaś napisał do dzieci, że podczas dalszej podróży do Kolumbii napotkał w morzach i oceanach mnóstwo śmieci, które utrudniają morskim zwierzętom życie. Przekazał nam także ciekawostkę o niezwykłym nietypowym drzewie o nazwie Araukarariach. Jego gałęzie są gęsto pokryte igłami , ale krótkimi i szerokimi, które bardziej przypominają łuskowate liście, sięgają nawet 70 metrów i pamiętają czasy dinozaurów .Żółw Adaś załączył w liście także zdjęcia, które mogliśmy obejrzeć .Dzięki drzewom zarówno zwierzęta jak i ludzie żyją na świecie. Drzewa to istoty społeczne, mimo ,że ludzie traktują je jak rzeczy. Nawet potrafią spać, potrzebują wypoczynku tak jak zwierzęta i ludzie. W dalszej części listu Adaś poprosił Tropicieli o wykonanie plakatu, który zmobilizuje ludzi do niezaśmiecania naszej planety. Tropiciele z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania zadania .Z przygotowanych ilustracji dzieci wybrały te zagrożenia, które do tej pory podczas podróży natrafił nasz przyjaciel Adaś. Wykonały plakat, który można obejrzeć w sali Tropicieli i zostanie on przesłany Tapirowi. Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było wykonanie dwóch doświadczeń, z których będziemy wyciągać i zapisywać wnioski. Adasiu z niecierpliwością czekamy na wiadomości z dalszej podróży

Kategorie: Wydarzenia