28 stycznia przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego odebrali trzeci list od naszego przyjaciela Żółwia Adasia i wzięli udział w kolejnej przygodzie w ramach projektu czytelniczego „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Adaś przekazał przedszkolakom wiele ciekawych informacji na temat zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Następnie wyznaczył kolejne zadanie do wykonania – stworzenie reklamy Rezerwatu, którego makietę wcześniej wykonali. W poszukiwaniu inspiracji obejrzeliśmy filmy z magicznej wyspy Zakynthos i podziwialiśmy piękne żółwie z gatunku caretta caretta. „Tropiciele ” podczas burzy mózgów wykazali się dużą kreatywnością tworząc hasło reklamowe, a następnie wycinali elementy do stworzenia plakatu. Na plakacie znalazły się największe atrakcje naszego Rezerwatu. Reklama na pewno zachęci wszystkich do zwiedzania dzięki świetnym pomysłom „Tropicieli”. Grupa zdecydowała się się przygotować regulamin Rezerwatu, w którym znalazły się najważniejsze zasady, dzięki którym Rezerwat pozostanie piękny i bezpieczny. Żółw Adaś niedługo dotrze do swego celu, którym jest Kolumbia, a my z niecierpliwością czekamy na wieści od niego!

Kategorie: Wydarzenia