19 listopada dzieci z grupy „Tropiciele ” z oddziału na Kochanowskiego znalazły w sali tajemniczy list zamknięty w starej skrzyni. Jak się później okazało skarby przywędrowały do nas ze słonecznej, greckiej wyspy Zakynthos! Nadawcą był Adaś, żółw wodny z gatunku carettacaretta, który zaprosił nas do udziału w projekcie edukacyjnym „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Celem projektu jest promowanie postaw poszanowania przyrody oraz uwrażliwiania dzieci na gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. W swym liście, Adaś poprosił dzieci o pomoc. Podczas zajęć, przedszkolaki stworzyły makietę rezerwatu, szpital i hotel dla zwierząt. Wszystkie nasze budowle zostały zrobione  z materiałów biodegradowalnych , przedszkolaki zadbały o ekologie wykorzystując do pracy butelki, zakrętki, worki na śmieci i spełniły prośbę żółwia .Przedszkolaki zadziwiały swoją pomysłowością, pracowały w grupach wymieniały się ciekawymi pomysłami dzięki czemu powstało prawdziwe Centrum Bajkowe , w którym znalazły się wszelkiego rodzaju wygody dla żółwia Adasia i jego przyjaciół. Zaprojektowane budowle podziwiały przedszkolaki z innych grup przedszkolnych, a także personel przedszkola. Na kolejny list i zadania od Adasia czekamy z niecierpliwością. Była to dla nas wielka frajda wcielić się w rolę architektów a jednocześnie chronić naszą planetę i zwierzęta przed wyginięciem.

Kategorie: Wydarzenia