26 lutego przedszkolaki z grupy „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego świętowały „Błękitny Dzień”, który był podsumowaniem udziału w projekcie edukacyjnym „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Dzieci odebrały list od Żółwia, który tym razem zaproponował nam, abyśmy przeprowadzili eksperyment wyjaśniający zjawisko erozji gleby. „Nutki” uznały, że konieczna jest ochrona lasów, aby zapobiec niszczeniu ziemi. Następnie, oglądaliśmy zdjęcia satelitarne rezerwatu Biodiversitatis Nature Reserve, do którego wybiera się Żółw i szukaliśmy na nich Andoniedźwiedzia Okularowego, który trafił także na karty Czerwonej Księgi. Przedszkolaki miały okazję poznać proces wylęgania się małych żółwi i poznały ciekawostki na temat gatunku caretta caretta. „Błękitny Dzień” świętował z nami cały nasz rezerwat! Razem tańczyliśmy z błękitnymi balonikami, szukaliśmy skarbów ukrytych pod palmami i łowiliśmy rybki, które miały do nas wiele pytań, dotyczących projektu. Podczas realizacji zadań projektowych dzieci zdobyły wiedzę na temat ekologii, ochrony środowiska oraz zagrożonych gatunków zwierząt. Na pamiątkę wspólnie spędzonych z Adasiem chwil każdy wykonał swój własny „kawałek oceanu”, który zabierzemy ze sobą do domu. Dziękujemy sympatycznemu Żółwikowi za miło spędzony czas, życzymy mu bezpiecznej podróży i czekamy na kartkę z pozdrowieniami z Kolumbii. <3

Kategorie: Wydarzenia