21 lutego przedszkolaki z grupy „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego odebrali  trzeci list od naszego przyjaciela Żółwia Adasia i wzięli udział w kolejnej przygodzie w ramach projektu czytelniczego „Żółw Adaś podróżuje do Kolumbii”. Tym razem, Adaś zaprosił nas do wzięcia udziału we wspaniałych zabawach sensorycznych. Dzieci spędziły poranek na plaży, podczas którego wyszukiwały schowanych pod ziarenkami piasku niespodzianek. Następnie na plaży pojawiły się wzburzone morskie fale w postaci pianki do golenia, które przyniosły ze sobą skarby morza. W swoim liście żółw poprosił przedszkolaki, aby stworzyły reklamę Rezerwatu, którego makietę wcześniej wykonali. W poszukiwaniu inspiracji obejrzeliśmy filmy z magicznej wyspy Zakynthos i podziwialiśmy piękne żółwie z gatunku caretta caretta. „Nutki” wymyśliły hasło reklamowe, a następnie stworzyły plakat reklamowy. Na plakacie znalazły się największe atrakcje naszego Rezerwatu, a centralne miejsce zajęła postać Żółwia Adasia. Spodziewając się przypływu nowych gości, zdecydowaliśmy się przygotować regulamin Rezerwatu, w którym znalazły się najważniejsze zasady, dzięki którym Rezerwat pozostanie piękny i bezpieczny. Żółw Adaś niedługo dotrze do swego celu, którym jest Kolumbia, a my z niecierpliwością czekamy na wieści od niego!

Kategorie: Wydarzenia