22 marca w naszym przedszkolu pojawił się specjalny gość. Była nim Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą ciepłe promienie słońca, pierwsze wiosenne kwiaty i śpiew ptaków. W ramach kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom” gość przeczytał wiersz Jana Brzechwy “Przyjście Wiosny”. Następnie dzieci zaprezentowały miłemu gościowi ” zielone” piosenki a ich popisy miały charakter zespołowy i połączone były ze wspaniałą zabawą. W kolejnej części spotkania wspólnie z Wiosną przedszkolaki rozwiązywały zielone zagadki oraz uczestniczyły w wiosennych konkursach i zabawach ruchowych. Na koniec udaliśmy się z naszym gościem na spacer do Parku Miejskiego, aby pożegnać Marzannę, która nagle na spacerze zniknęła!! Do przedszkola wrócliśmy już tylko z Panią Wiosną, którą później pięknie kolorowaliśmy całą grupą. Wszędzie pachniało Wiosną i było bardzo wesoło!

Kategorie: Wydarzenia