22 marca w naszym przedszkolu pojawił się specjalny gość. Była nim Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą ciepłe promienie słońca, pierwsze wiosenne kwiaty i śpiew ptaków. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” gość przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Przyjście Wiosny”. Następnie dzieci zaprezentowały miłemu gościowi ” zielone” piosenki a ich popisy miały charakter zespołowy i połączone były ze wspaniałą zabawą. W kolejnej części spotkania wspólnie z Wiosną przedszkolaki rozwiązywały zielone zagadki oraz uczestniczyły w wiosennych konkursach i zabawach ruchowych. Na koniec udaliśmy się z naszym gościem na spacer do Parku Miejskiego, aby pożegnać Marzannę, która nagle na spacerze zniknęła!! Do przedszkola wrócliśmy już tylko z Panią Wiosną, którą później pięknie kolorowaliśmy całą grupą. Wszędzie pachniało Wiosną i było bardzo wesoło!
,,Spektakl Pchła Szachrajka”
3 czerwca 3 czerwca nasze przedszkolaki odwiedziły Jasielski Dom Kultury, gdzie miały okazję obejrzeć spektakl „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu Dziecięcego Teatrzyku „Maskotka”.Celem wyjścia było rozwijanie zainteresowań teatralnych, uwrażliwianie na sztukę, kształtowanie właściwych zachowań Dowiedz się więcej