W minionym tygodniu przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w zajęciach polisensorycznych pt. “Zimowe eksperymenty smakowe i zapachowe”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapalenia lampki zapachowej dzięki której w sali unosił się zapach cytrynowy. Następnie dzieci zapoznały się z wyglądem i zapachem owoców (jabłka, pomarańczy, cytryny) miodu oraz przypraw imbiru i cynamonu. W kolejnym zadaniu przedszkolaki z zasłoniętymi oczami rozpoznawały po zapachu lub smaku poszczególne produkty i określały ich smak. A później wspólnie wykonaliśmy zimowy syrop w słoiku z wcześniej poznanych produktów. Pozostałe plasterki cytryny wykorzystaliśmy jako stemple do pomalowania konturów cytryny. Na koniec przygotowaliśmy masę solną z której dzieci wykrawały różne kształty. Sprawiło to dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. ❤

Kategorie: Wydarzenia