W poniedziałek 10 stycznie przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu przyrodniczym. Gościliśmy pana Macieja Kupczaka, który w ramach zajęć „Zęby, łuski i pazury czyli przyrodnicze pogaduchy” przybliżył naszym dzieciom świat fauny. Były to niezwykle ciekawe spotkanie, na którym mieliśmy okazję zobaczyć wywołujące najwięcej emocji zwierzaki. Na jednym spotkaniu można zobaczyć i niejednokrotnie pogłaskać czy potrzymać gekony, agamę, kameleona, węże czy żółwia. Swoją przygodę z gadami rozpoczęliśmy od poznania żółwia Pazurka, który już wiele w swoim żółwim życiu przeżył. Następnie poznaliśmy malutkie gekony tureckie, które pomimo, że nie mają kleju na nogach potrafią chodzić do góry nogami i nie spadają! Co więcej są niezwykle szybkie i skoczne, mimo, że bardzo ciężko jest im oderwać nogę od podłoża. Nie żegnając się z gekonami odwiedziliśmy Azję, gdzie spotkaliśmy inne nieco większe jaszczurki, którym po obfitym jedzonku rośnie nie brzuch a ogon. Następnie czekał na nas żywy dinozaur czyli mocno „opancerzona” agama oraz wzbudzający najwięcej emocji, mistrz kamuflażu, kameleon Leon. Sprawdziliśmy, jak to jest z tym słynnym zmienianiem koloru oraz dlaczego kameleony zawsze śmiesznie wyglądają na zdjęciach. W ostatniej części, Matylda i Klementynka pozwoliły przełamać strach przed wyjątkowymi gadami jakimi są węże. Boa i pyton – pokazali jak działa ich język oraz dlaczego raz na jakiś czas zrzucają wylinkę. W dniu dzisiejszym nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy za pełne wrażeń zajęcia i z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie!

Kategorie: Wydarzenia