Wesołe Smyki oraz Leśne Duszki uczestniczyły w spotkaniu z Panią Dietetyk z gabinetu dietetycznego Bonne Sante Jasło – Gabinety Dietetyczne, która wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Dietetyk tłumaczyła przedszkolakom dlaczego należy ograniczać jedzenie słodyczy i picie słodkich napojów, a zwiększać spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również , że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Na zakończenie Pani Dietetyk przeczytała dzieciom wiersz J.Tuwima “Warzywa” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Składamy serdeczne podziękowania Pani Dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. 🙂

Kategorie: Wydarzenia