Powietrze – Woda – Ziemia – Ogień
O czterech żywiołach Coś Ci powiem
Do życia są niezbędne nam. Lecz dobrą radę Tobie dam
Korzystaj z nich rozważnie , traktuj bardzo poważnie!
Dnia 17 02 grupa „Smoki” i Tropiciele” zrealizowała pierwsze zadanie X edycji Ogólnopolskiego Programu edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”. Tematem dzisiejszych zajęć były „Zakodowane żywioły”- ogień ,ziemia , powietrze i woda. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z nazwami czterech żywiołów , odkrywając poszczególne części obrazków. Następnie obejrzały prezentacje multimedialną oraz wysłuchały opowiadania o Matce Naturze oraz jej dzieciach.
Przedszkolaki dobierały poszczególne obrazki żywiołów do napisów. Wielką radość sprawiła im zabawa ruchowa z kostką , w której wykonywały ćwiczenia samodzielnie wymyślone do danego żywiołu.
Następnie dzieci pracowały na macie do kodowania i za pomocą wcześniej ustalonego kodu sprawdzały do jakiego żywiołu ich doprowadzi. Ostatnim zadaniem było ułożenie obrazkowego Sudoku.
Celem dzisiejszych zajęć było wzbudzanie zainteresowania przyrodą, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej , rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego, wyobraźni oraz kreatywności.