Przedszkolaki z grupy „Biedronki” wykonały zadanie z projektu „Gramy w Zielone” i postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci przygotowały wszystkie potrzebne narzędzia do pracy: łopatkę, wiaderko, konewkę, doniczki oraz ziemię. Mogły samodzielnie wysiać nasiona oraz cebulki kwiatów do doniczek a następnie podlać sadzonki. Sadziły cebulkę, fasolę, owies, rzeżuchę, hiacynty . Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Codziennie będziemy pielęgnować nasze ogródki. Czekamy z niecierpliwością na efekt naszej pracy, aż nasze parapety w sali przedszkolnej pięknie się zazielenią, a wchodząc rano będziemy zachwycać się roznoszącą się wonią kwiatów.

Kategorie: Wydarzenia