Dnia 8 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy teatr Eden z Wieliczki. Tym razem aktorzy w bardzo interesujący sposób przedstawili nam przypowieść o zagubionej owieczce. Doskonała gra aktorów, piękne malowane ręcznie scenografie, barwne stroje oraz oprawa muzyczna spowodowała, że sala przedszkolna stała się na chwilę teatrem. W przedstawieniu podziwialiśmy pasterza Dawida, który miał sto owiec niestety jedna z nich zaginęła, ponieważ brat pasterza Wojtek nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Pasterz wyruszył w poszukiwanie najmniejszej owieczki Różyczki, spotykając po drodze rozmaite przygody. Widzowie mieli możliwość kreatywnego współtworzenia spektaklu, między innymi poprzez wymyślenie imienia dla najmłodszej owieczki oraz dialog z bohaterami. Nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające przedstawienie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia