W dniu dzisiejszym królowała nauka i zabawa w kolorowym świecie, gdyż odbyły się różnobarwne zajęcia sensoryczne pt. “Zaczarowany świat baniek mydlanych.” Zajęcia te spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony najmłodszych. Przedszkolaki mogły się przekonać, że bańki mydlane to fantastyczny a zarazem prosty pomysł na dobrą zabawę. W czasie zajęć dzieci miały możliwość rozwijać swoją wyobraźnię, wrażliwość na bodźce wzrokowe, węchowe oraz dotykowe. 
Dzieci samodzielnie przygotowywały kolorową, pachnąca pianę, bawiły się nią, jak również puszczały bańki mydlane za pomocą różnych technik. Na końcu naszych zajęć przedszkolaki przekonały się, że bańki mydlane nie są tak bardzo ulotne i można zatrzymać je na dłużej poprzez odbicie ich na kartce. Zabawa była niesamowita i z wielką przyjemnością patrzyło się na uśmiechnięte twarze dzieci. Jesteśmy przekonani, że powtórzymy je jeszcze nie jeden raz! 

Kategorie: Wydarzenia