Po długich oczekiwaniach na śnieg udało nam się zrealizować zabawy badawcze ze śniegiem i lodem razem z Żubrem Pompikiem. Na początku Smoki dowiedziały się jak powstaje śnieg, jak wygląda i jakie ma właściwości. Miały możliwość dotknąć kostek lodu, opisać je i przyjrzeć się im bardzo dokładnie przez lupę. Następnie dzieci obserwowały śnieg, który udało nam się przynieść do przedszkola. Ze śniegu przedszkoli ulepiły bałwana Smoczka, którego obecność sprawiła im wiele radości. Żubr Pompik bacznie przyglądał się wszystkim działaniom i był zaskoczony wiadomościami dzieci na temat zjawisk atmosferycznych, a także sprawdzał razem z dziećmi co dzieje się z kostkami lodu i ze śniegiem w ciepłej sali przedszkolnej. W ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Pompiku pod tytułem „Tropy na śniegu”. Na zakończenie zajęć Smoki stworzyły swój własny nie topniejący śnieg z pianki do golenia i sody oczyszczonej. Miały też okazję zobaczysz sztuczny śnieg w sprayu i jak można go wykorzystać. Zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące i inspirujące do dalszego doświadczania świata.

Kategorie: Wydarzenia