W piątek  6 maja  przedszkolaki  z grupy “Biedronki” zrealizowały kolejne zadanie z  Ogólnopolskiego    Projektu  Edukacyjnego  Zabawa  Sztuką- “Wiejska makieta”- makieta wsi zainspirowana obrazami Tadeusza Makowskiego .Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Dzieci zapoznały się z wybranymi  dziełami sztuki autora oraz  zainspirowane twórczością  artysty same wykonały wiejską makietę zwierząt . Tadeusz Makowski w swych pracach przedstawiał  dzieci w scenach związanych z życiem teatralnym , karnawałowym oraz wiejskim Dzieci wykonały wiejską zagrodę, w której były różne zwierzęta z wiejskiego podwórka:  krowy ,świnki ,owce i króliki. Dzieci dowiedziały sie jak żyją ze sobą na wiejskim podwórku ,gdzie mieszkają i jak nazywają się ich  dzieci, co lubią jeść i dlaczego są nam potrzebne. 

Kategorie: Wydarzenia