W piątek 8 października dzieci z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Głównym celem realizowanego przez nas projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Zadaniem, które wybraliśmy na ten miesiąc było „Drzewo Życia” i postanowiliśmy stworzyć dzieło niemalowane z użyciem darów jesieni. Na samym początku zajęć przypomnieliśmy sobie różne rodzaje drzew i dopasowaliśmy do nich owoce, które rodzą, następnie zamieniliśmy się w kolorowe jesienne listki i zatańczyliśmy kolorowy taniec. Nadszedł czas na przemianę w małych artystów i wykonanie pięknego, jesiennego drzewa. Wykorzystaliśmy do tego dostępne dary natury, do których należały m.in. gałęzie drzew, liście, żołędzie, kasztany czy też jarzębinę. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania- stworzyliśmy swoje prawdziwe drzewko, które zawisło w naszej sali. Z wielką przyjemnością przystąpiliśmy do realizacji projektu i jesteśmy pewni, że „Zabawa sztuką” przyniesie nam sporo dobrej zabawy połączonej z kreatywnym działaniem. 😊🌳❤

Kategorie: Wydarzenia