W piątek 22 kwietnia przedszkolaki z grupy “Biedronki” zrealizowały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką- “Obrazy malowane na mleku”– eksperyment zainspirowany twórczością Wojciecha Fangora polskiego malarza i rzeźbiarza .Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Dzieci zapoznały się z wybranymi dziełami sztuki autora oraz zainspirowane twórczością artysty same wykonały rysunek na mleku .Do eksperymentu dzieci wykorzystały talerz do którego wlały trochę mleka ,następnie powoli dodawały kolorowe barwniki i wykałaczką łączyły kolory ,tworząc dowolne kompozycje .Tym sposobem powstał ruchomy obraz pełen różnych barw .Na koniec do mlecznej kompozycji dodały patyczek ,który został wcześniej zamoczony w płynie do mycia naczyń Dzieci dzięki temu eksperymentowi rozwinęły swoją postawę twórczą oraz kreatywność.

Kategorie: Wydarzenia