„Człowiek jest istotą twórczą”
~Friedrich Froebel

W piątek 4 lutego dzieci z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały kolejne zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”, którego głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Zadaniem, które wybraliśmy na ten miesiąc było „Sztuka ekspresyjna”- ruch, taniec, śpiew, zabawa kształtem i formą połączona ze stymulacją wielozmysłową. Przedszkolaki zamieniły się w muzyków i wykorzystując wielorakie instrumenty, do których należały m.in. trójkąty, tamburyna, grzechotki czy cymbałki stworzyły swój własny koncert. Następnie na własnoręcznie wykonanych bębenkach zagrały wspaniałe rytmy, a wykorzystując barwne pomponiki z kolorowych wstążeczek zatańczyły swobodny taniec według własnego pomysłu. Dzisiejsze zajęcia przyniosły nam sporo wspaniałej zabawy i udowodniły, że dzieci w doskonały sposób potrafią samodzielnie stworzyć wyśmienitą sztukę ekspresyjną.❤☺

Kategorie: Wydarzenia