Dnia 24 października dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” z oddziału na Kochanowskiego rozpoczęły swoją przygodę z IV edycją Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Głównym celem realizowanego przez nas projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Na wstępie dzieci w świat sztuki zaprosiły Leo i Lisa, chłopiec nawiązuje do Leonardo da Vinci, a dziewczynka to odwołanie do obrazu Mona Lisa. Zadaniem, które wybraliśmy na ten miesiąc był „Jadalny obraz” – wspólny posiłek zainspirowany obrazem malarza Pieta Mordiana. Po zapoznaniu się z twórczością malarza Bajkowi Odkrywcy postanowili stworzyć dzieło z owoców i warzyw niemalowane paluszkami, nie pędzlami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem „malowały” nasze dzieło. Kwadraty zostały zapełnione warzywami i owocami w kolorach białym(ser mozzarella), (żółtym papryka), niebiesko –fioletowym(śliwka ),czerwonym(pomidorki koktajlowe), czarnym(czarne oliwki). Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania- stworzyliśmy swój jadalny obraz , który z ogromnym smakiem zjedliśmy. Jesteśmy pewni, że kolejne zadania z projektu „Zabawa sztuką” przyniesie nam sporo dobrej zabawy połączonej z kreatywnym działaniem.

Kategorie: Wydarzenia