Dnia 01 marca dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Głównym celem realizowanego przez nas projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Tym razem wykonaliśmy niezwykły instrument Zaklinacz Deszczu, rainstick – kij deszczowy. … Prawdopodobnie pierwsze zaklinacze deszczu wykonane zostały w Chile, jak głosi legenda, podczas długotrwałej suszy miejscowy szaman wymyślił zaklinacz deszczu, aby grając na nim prosić bogów o upragniony deszcz. Dziś można znaleźć kije deszczowe z Chile, Zambii, Ekwadorze. Do wykonania instrumentu wykorzystaliśmy : rolkę papierową, gwoździe, młotek, taśmę izolacyjną, ziarna kaszy i ryżu , papier do ozdoby i farby, sznurek, włóczkę, kolorowe miękkie kuleczki. Pomiędzy metalowymi igiełkami gwoździ nabitymi w ścianki tuby przesypaliśmy ziarno, a dźwięk wydobywający się przypomina padający deszcz. Jesteśmy pewni, że kolejne zadania z projektu „Zabawa sztuką” przyniesie nam sporo dobrej zabawy połączonej z kreatywnym działaniem.

Kategorie: Wydarzenia