Dnia 20 lutego dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury” pod hasłem ” Lodowe witraże”- sztuka land artu”. Głównym celem III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Dzieci z zaangażowaniem podeszły do wykonania zadania, wykorzystując materiały, które zebrały podczas spaceru i zgromadziły w przedszkolnej sali(patyczki, szyszki, zielone gałązki świerka i sosny, suszone pomarańcze, piórka itp.).Duże zainteresowanie budziło samo wykonanie witraży, czekanie na etap zamarznięcia i w końcu prezentacja w ogrodzie przedszkolnym. Piękna pogoda pozwoliła nam na obserwację lodowych arcydzieł w słońcu co dało nam jeszcze lepsze efekty wizualne pracy. Cieszymy się, że mogłyśmy wspólnie z dziećmi zrealizować to zadanie. Przedszkolaki zachęcają wszystkich do podejmowania działań eko i wykorzystywania różnorodnych materiałów przyrodniczych do tworzenia sztuki przez wspólną zabawę.

Kategorie: Wydarzenia