Dnia 17 października dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury” pod hasłem ”Ptasie gniazda- wykonanie budki lęgowej”. Głównym celem III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Obecność ptaków i ich śpiew umilają nam życie. Warto im pomóc prostymi działaniami. Rankiem do grupy Bajkowych Odkrywców przyleciały goście-ptaki w kolorowych, pięknych strojach. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki zamieszkują poszczególne budki, oraz jak należy je montować i kiedy zawieszać. Pani Mariolka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Wróbel”, Jerzego Bralczyka włączając się do kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Następnie dzieci zabrały się za wykonanie budki lęgowej. Składały, zbijały, malowały, każdy przedszkolak ,a także panie wychowawczynie włożyły dużo pracy przy wykonaniu zadania projektowego. Potem wszyscy wspólnie szukaliśmy odpowiednich miejsc w ogrodzie przedszkolnym. W zawieszaniu budek lęgowych pomógł nam pan Jurek, nasz przedszkolny konserwator. Mamy nadzieję, że poprawi to warunki siedliskowe ptaków w naszej okolicy i zachęci je do gniazdowania na naszym terenie. Dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy zostaną one zamieszkane. Cieszymy się, że mogłyśmy wspólnie z dziećmi zrealizować to zadanie. Przedszkolaki zachęcają wszystkich do podejmowania działań eko i zakładania budek lęgowych dla ptaków.

Kategorie: Wydarzenia