Po raz XXI Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle zorganizował Konkurs na „Zbiórkę zużytych baterii”. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w tym ekologicznym przedsięwzięciu, by tym samym chronić środowisko przed zaśmiecaniem odpadami niebezpiecznymi, jakimi są baterie. Zbiórka trwała od października 2018 r. do 30 kwietnia br., a przynoszone przez dzieci baterie były gromadzone w odpowiednio oznakowanych i przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Zebrany materiał został odebrany do utylizacji. Nasze przedszkolaki przyłączyły się do tej akcji. Wśród zbierających baterii wyróżnili się: Kamil Piątek, Maja Kwilosz i Ksawery Koś. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody – klocki lego od Urzędu Miasta Jasła organizatora konkursu. Wszystkim nagrodzonym przedszkolakom gratulujemy i zapraszamy do zabawy z ekologią znów za rok!

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia