10 maja Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle zorganizowało XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Europejski pod hasłem „W europejskim rytmie ” połączony z głośnym czytaniem w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 1 maja obchodziliśmy 20 lecie członkowstwa Polski w Unii Europejskiej a 9 maja Dzień Europy, mogliśmy wspólnie z naszymi gośćmi i uczestnikami Przeglądu uczcić te dwie rocznice. Celem Przeglądu było m.in. kształtowanie poczucia przynależności do Europy, zgłębianie wiedzy na temat kultury krajów europejskich, kształtowanie szacunku do przedstawicieli różnych narodowości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania, zaproszeni goście –Pani Grażyna Jędryczka – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle ,Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy, Pani Gabriela Zdunek – Gajda – Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, Pani Magdalena Jodłowska bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Dyrekcja Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle wspólnie przeczytały dla dzieci wiersz pt. „Unia Europejska”. Do udziału w Przeglądzie Europejskim zgłosiło się 6 grup przedszkolnych m.in. z Jasła, Szebni , Bieździadki. Artyści z grupy „Bajkowi Odkrywcy” przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym opowiedziały nam piękną „Bajkę o Europie” i zaśpiewały dziecięcy Hymn europejski. Przedszkolaki ubrane w piękne stroje, zabrały nas w podróż po Europie, wykonując tańce charakterystyczne dla danego kraju. Mając świadomość tego, że dzieci w wieku przedszkolnym są pokoleniem, przed którym zintegrowana Europa postawi w przyszłości wiele zadań i wyzwań, żywimy nadzieję, że wspólne obchody Dnia Unii Europejskiej wzbudziły w dzieciach ciekawość i zainteresowanie krajami Europy. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także upominkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom za liczne przybycie a uczestnikom Przeglądu za piękne występy !

Kategorie: Wydarzenia