Dnia 8 września 2023r., Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle grupa „Biedronki” i „Bajkowi Odkrywcy” po raz kolejny włączyli się z wielką radością w XII Narodowe Czytanie. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Tym razem sięgnęliśmy do twórczości zasłużonej polskiej pisarki Elizy Orzeszkowej, tegoroczną lektura jest powieść „Nad Niemnem” , która jest klasyką polskiej literatury i narodową epopeją. Mimo, iż to trudna lektura dla przedszkolaków, to jednak starannie wybrane fragmenty, najmłodszym odczytali zaproszeni goście- Pani Renata Grzegorczyk bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, oraz Pani z Muzeum Regionalnego w Jaśle Adrianna Napiórkowska- Bek, a także dyrekcja- Pani Danuta Pociask i wicedyrektor naszego przedszkola Pani Anna Zielińska. Wybraliśmy fragment utworu przedstawiający legendę Jana i Cecylii oraz przepiękne opisy przyrody. Po wysłuchaniu fragmentu utworu dzieci rozwiązywały quizy i zagadki, wzięły także udział w opowieści ruchowej połączonej z ćwiczeniami artykulacyjnymi pt. „Puszcza Jana i Cecylii”. Na zakończenie przedszkolaki malowały w plenerze nadniemeńskie pejzaże. Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe pieczętowanie, okolicznościową pieczęcią podarowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, było mnóstwo zabawy. Dzięki takim wydarzeniom wśród najmłodszych rozbudzana jest ciekawość, kształtowana wrażliwość oraz promocja czytelnictwa, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek!

Kategorie: Wydarzenia