9 maja obchodziliśmy Dzień Europy, czyli święto Unii Europejskiej z tej okazji Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle zorganizowało XII Międzyprzedszkolny Przegląd Europejski pod hasłem „Podróże po regionach Polski” połączony z głośnym czytaniem w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem Przeglądu było m.in. kształtowanie poczucia przynależności do Polski; zgłębianie wiedzy na temat kultury regionów folklorystycznych poprzez prezentacje postaw; kształtowanie szacunku do przedstawicieli różnych regionów etnograficznych; promocja dokonań artystycznych dzieci; rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania, zaproszeni goście – Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy, Pani Grażyna Jędryczka – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Pani Gabriela Zdunek – Gajda – Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle oraz Dyrekcja Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle wspólnie przeczytały dla dzieci wiersz pt. „Nasza Polska”. Do udziału w Przeglądzie Europejskim zgłosiło się 6 grup przedszkolnych m.in. z Jasła, Niegłowic i Ropczyc. Przedszkolaki ubrane w piękne ludowe stroje, zabrały nas w podróż po różnych regionach Polski, wykonując tańce i przyśpiewki charakterystyczne dla danego regionu. Na koniec nasi goście zamienili się w aktorów i zaprezentowali przed przedszkolakami spektakl o „Czerwonym Kapturku”, który bardzo rozbawił publiczność i wprowadził nas w doskonały nastrój.Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także prezentami związanymi z naszą piękną Polską. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie oraz piękne występy!

Kategorie: Wydarzenia