Dnia 2 września 2022r., Bajkowe Przedszkole w Jaśle po raz kolejny włączyło się z wielką radością w Narodowe Czytanie. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Tym razem sięgnęliśmy do twórczości Adama Mickiewicza, a konkretnie były to „Ballady i Romanse”, które kryją w sobie wiele cytatów i mądrości. Mimo, iż to trudna lektura dla przedszkolaków, to jednak starannie wybrane fragmenty, najmłodszym odczytali zaproszeni goście- Pani Renata Grzegorczyk bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz wicedyrektor naszego przedszkola Pani Anna Zielińska. Wybraliśmy fragment utworu pt. „Do przyjaciół”, który przybliża najmłodszym wartość, jaką jest przyjaźń. W kolejnej części spotkania pani Madzia nawiązała do tematu przyjaźni, najmłodsi uczestnicy Narodowego Czytania wzięli również udział w quizie, mieli okazję na plechach kolegów i koleżanek paluszkami narysować obrazek, jak również wzięli udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych, na których odkryli piękno języka ojczystego. Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe pieczętowanie, okolicznościową pieczęcią podarowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, było mnóstwo zabawy i mądrych życiowych rad. Dzięki takim wydarzeniom wśród najmłodszych rozbudzana jest ciekawość, kształtowana wrażliwość oraz promocja czytelnictwa, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek!🇵🇱❤️

Kategorie: Wydarzenia