Bajkowe Przedszkole w Jaśle z radością włączyło się w Jubileuszową, dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania, które w tym roku odbyło się w roku 100. rocznicy śmierci Gabrieli Zapolskiej. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Tym razem sięgnęliśmy po „Moralność pani Dulskiej”, która kryje w sobie wiele cytatów i mądrości, które mimo upływu czasu nie straciły na aktualności. Mimo, iż to trudna lektura dla przedszkolaków, to jednak starannie wybrane fragmenty, najmłodszym odczytali zaproszeni goście, przybliżając tym samym uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości potępia zło i niesprawiedliwość. W kolejnej części spotkania Pani Renata Grzegorczyk bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle opowiedziała o idei ogólnopolskiej akcji. Najmłodsi uczestnicy Narodowego Czytania wzięli również udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych, na których odkryli piękno języka ojczystego. Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe pieczętowanie, okolicznościową pieczęcią podarowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.
Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, było mnóstwo zabawy i mądrych życiowych rad. Dzięki takim wydarzeniom wśród najmłodszych rozbudzana jest ciekawość, kształtowana wrażliwość oraz promocja czytelnictwa, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek!

Kategorie: Wydarzenia