22 czerwca jest Pierwszym Dniem Lata, a zaraz po nim następuje najkrótsza noc w roku. Lato, to najcieplejsza pora roku, kojarząca się głównie z wakacjami. Ciepłe i słoneczne dni sprzyjają podróżom i aktywnościom sportowym, a także obserwacjom przyrody w nowo odwiedzanych miejscach. Bajkowe Prywatne Przedszkole chętnie kontynuuje współpracę z Niepubliczną Specjalną Szkołą Podstawową Latawiec z Majscowej. W ramach akcji „Wymień się kartką ze mną” nasze przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wykonywali kartki z motywami odpowiadającymi obecnej porze roku. Czerwcowe zajęcia polisensoryczne „Wiosenna łąka” stały się inspiracją do stworzenia kartki pt. „Mrowisko”. Przedszkolaki z grupy Biedronki wyklejały trawę z kolorowego papieru, malowały farbą mrowisko na folii bąbelkowej a makaroniki farfalle przemieniły się w kolorowe motylki. Z kolei Ala, Antoś i Oliwier z grupy Smoki wybrali się „Nad staw”. Wspólnie wykonali przestrzenną kartkę – staw wraz z jego mieszkańcami. Biedronki i pszczółki powstały z pomalowanych małych kamyczków, gąsienica i kolorowe motylki z kółek. Przestrzenne żabki na nakrętce od butelki kumkały wśród szuwarów. Nie zabrakło również królujących nad stawem brązowych pałek i szumiących traw. Dziękujemy Adasiowi i Filipowi za dotychczasowe kartki. Z niecierpliwością czekamy na letnie prace. Dziękujemy Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej „Latawiec” za zaproszenie do akcji „Wymień się kartką ze mną” i liczymy na współpracę w przyszłym roku. ❤

Kategorie: Wydarzenia