Dziś przedszkolaki z grupy ,,Jeżyki’’ odwiedziły Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Jaśle, gdzie uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu czytelniczym pt. „Szlakiem niedźwiedzia Wojtka – opowieść o niezwykłej przyjaźni niedźwiedzia Wojtka z polskimi żołnierzami”. Wyjście odbyło się w ramach XXV Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie – mądrość – siła” oraz realizacji zadań z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Warsztaty poprowadziła pani Grażynka, która w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła dzieciom historię niedźwiedzia Wojtka – niezwykłego bohatera, który podczas II wojny światowej towarzyszył polskim żołnierzom Armii Andersa. Dzieci dowiedziały się, że Wojtek nie był zwykłym niedźwiadkiem – podróżował razem z żołnierzami, pomagał im nosić ciężkie skrzynie z amunicją i stał się prawdziwym przyjacielem całego oddziału. Opowieść o jego odwadze, wierności i przyjaźni wzbudziła wiele emocji i zainteresowania. Podczas spotkania pani Grażynka czytała fragmenty książki, zaprosiła wszystkich do wspólnych zabaw ruchowych, przedszkolaki również rozwiązywały zagadki. Było dużo radości, uśmiechu i aktywnego uczestnictwa. To było piękne i wartościowe spotkanie, które pokazało dzieciom, że książki mogą przenosić nas w niezwykły świat historii, przyjaźni i bohaterstwa. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspaniale przygotowane warsztaty!

Kategorie: Wydarzenia