Dnia 17 października przedszkolaki z grupy ,, Biedronki” i ,,Bajkowi Odkrywcy’’ wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Ośrodka Muzealno – Edukacyjnego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Wycieczka stała się również doskonałą okazją do obchodów Dnia Ziemniaka. Najpierw oglądaliśmy ekspozycję poświęconą przyrodzie Magurskiego Parku Narodowego oraz historii powstania krajobrazu Beskidu Niskiego w formie spektaklu multimedialnego. Po filmie zaczęliśmy oglądać zwierzęta i ptaki wyglądające jak żywe w swoim naturalnym środowisku m.in. sarny, jelenie, borsuki, dziki i wiele innych gatunków, mieliśmy też bliskie spotkanie z niedźwiedziem i zaglądaliśmy do gniazda orła. Po spotkaniu ze zwierzętami i po wzmocnieniu się smakołykami udaliśmy się na przejście ścieżką edukacyjną. Nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”. W otoczeniu pięknej przyrody Pani Sabinka przeczytała najmłodszym wiersz Jana Brzechwy pt. „Szpak i Sowa”. Na polanie czekało na nas rozpalone ognisko gdzie mogliśmy upiec kiełbaskę i zjeść smaczne ziemniaczki z sosami, wypić ciepłą herbatkę i podziwiać piękno jesiennej przyrody. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Muzealno – Edukacyjnego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej za miłe przyjęcie i zorganizowanie wszystkich atrakcji dla przedszkolaków. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także zintegrował grupy przedszkolne i poszerzył wiedzę przyrodniczą.

Kategorie: Wydarzenia