9 i 10 kwietnia dzieci z grupy „Tropiciele”, “Wesołe Smyki” i “Leśne Duszki” w ramach preorientacji zawodowej wybrały się na wycieczkę do Santander Consumer Bank. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły bankowe drzwi! Bankowych gości przywitała Pani Edyta Szostak – mam Oliwierka i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Dzieci wiedziały także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu i trzeba o nie dbać. Następnie Panie opowiedziały dzieciom prawie wszystko o pieniądzach. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie i jak się przechowuje pieniądze i jak można je szybko policzyć. Miały możliwość obejrzenia z bliska „cegiełki” zrobionej z pociętych banknotów 100 złotowych o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Same także miały możliwość zniszczenia „ważnych dokumentów” w niszczarce Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A zajrzały dosłownie wszędzie, podglądnęły pracę na kasie, a także jak pracuje doradca klienta. Na koniec Pani Edyta z chęcią przyłączyła się do kampanii Cała Polska czyta dzieciom czytając przedszkolakom wierszyk. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodkości i bankowe prezenty, a także wręczyły podziękowanie pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy. Bardzo dziękujemy Pani Edytce za zaproszenie i bardzo miłe spotkanie 🙂

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia