22 października grupa „Tropiciele” oraz grupa „Nutki” wybrała się na wycieczkę do Osobnicy w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Przedszkolaki odwiedziły Gminny Dzienny Dom Pomocy w Osobnicy, w którym spotkali się z Seniorami. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, a następnie zaprosiły do wspólnej zabawy Pensjonariuszy, którzy tańczyli z nami do popularnych w przedszkolu zabaw muzyczno – ruchowych. Ponadto dzieci wzięły udział w warsztatach terapeutycznych, podczas których wraz z terapeutami GDDP wykonały zakładkę do książki. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci zarówno przez Pracowników, jak i Seniorów, a to spotkanie przyniosło nam radość i integrację między pokoleniami. Pani Kierownik przyłączyła się także do kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” i przeczytała dzieciom wiersz J. Tuwima „Zosia Samosia”. Dzieci obdarowały Pensjonariuszy własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami oraz bukietem wykonanym z jesiennych liści. Byliśmy miło zaskoczeni podarunkiem w postaci własnoręcznie przygotowanych przez Seniorów kartek oraz słodkiej niespodzianki, którą dzieci zabrały do domu. Kolejnym przystankiem na trasie naszej wycieczki był Dom Ludowy w Osobnicy, gdzie czekały na nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy. Przedszkolaki były zachwycone warsztatami kulinarnymi, podczas których miały możliwość przygotowania własnych kanapek oraz sałatek owocowych. Nie zabrakło również głośnego czytania, Panie przeczytały dzieciom wiersz pt. „Październik” J. Jabłońskiego. Zostaliśmy obdarowani prezentami w postaci wyszywanych serduszek oraz papierowych piórników na przybory szkolne. Przedszkolaki bardzo miło spędziły dzień. Dziękujemy za przygotowanie warsztatów i serdeczne przyjęcie.

Kategorie: Wydarzenia