13 lipca przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach. W Osadzie dzieci przeniosły się w czasie prawie 1000 lat wstecz i poczuły prawdziwie średniowieczną atmosferę. W namacalny sposób poznały historię naszych przodków. Zwiedziły gród składający się z chat i wiaty pokrytych strzechą i otoczony wałem. Zapoznały się z pracą Słowian oraz ich życiem codziennym. Dzieci mogły przymierzyć hełm i zobaczyć z czego składała się zbroja mężczyzn, której poszczególne części okazały się bardzo ciężkie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach garncarskich poznając techniki wyrobu i zdobienia ceramiki. Własnoręcznie ulepione gliniane naczyńka zabrały ze sobą do domu. Poznały też technikę strzelania z łuku oraz próbowały własnych sił strzeleckich. Brały też udział w malowaniu naturalnymi farbami na drewnie, powstały piękne słowiańskie tarcze. Przedszkolaki miały także możliwość własnoręcznego wykonania podpłomyków, które wszystkim bardzo smakowały. Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Pobyt zakończył się wspólnym zdjęciem z mieszkańcami osady. Wszyscy bawili się świetnie, pogoda i humory dopisywały!

Kategorie: Wydarzenia