Przedszkolaki z grupy”Biedronki” i ” Bajkowi Odkrywcy” wybrały się do Muzeum Regionalnego w Jaśle w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom -“Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie ” Na miejscu powitała ich pani przewodniczka, która z pasją opowiedziała o historii powstania książki. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały, jak pani opowiadała o pierwszych książkach, które były pisane ręcznie przez mnichów w średniowieczu. Dzieci miały okazję zobaczyć repliki starych manuskryptów. Pani wyjaśniła, że zanim wynaleziono druk, każda książka była unikalna i tworzenie jednej mogło trwać nawet kilka lat. Dzieci miały okazję zobaczyć starą prasę drukarską i dowiedzieć się, jak działała. Wycieczka zakończyła się wspólnym czytaniem fragmentu książki ” Porozmawiajmy o sztuce , Tygrysie” Dzieci siedziały w kręgu, a pani czytała im opowiadanie, zachęcając do zadawania pytań i dzielenia się wrażeniami. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, rozbudzając w nich miłość do książek i czytania.

Kategorie: Wydarzenia