31 maja dzieci z grupy „Tropiciele” pojechały na wycieczkę do “Sądeckiego Bartnika”- miejscowości położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Wszyscy uczestnicy poznali historię pszczelarstwa – zobaczyli jak na przestrzeni lat zmieniały się ule i przyrządy do uzyskiwania miodu oraz innych wytworów pszczół. Pani przewodnik opowiedziała też o cyklu biologicznym tych pracowitych owadów. Każdy mógł z bliska przyjrzeć się i dotknąć domu pszczół. W tym dniu nie mogło także zabraknąć głośnego czytania w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” pani przeczytała kilka ciekawostek o życiu pszczół z książki pt. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy włączając się tym samym do kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć teatrzyk przygotowany specjalnie dla nich. Zwiedzali również zagrodę domową – z bliska przyjrzeli się zwierzętom domowym, mogli ich nakarmić a także skosztować pysznego serka koziego. Na koniec wycieczki na Tropicieli czekał pyszny obiadek i deserek. Po obcowaniu z przyrodą dzieci spałaszowały ze smakiem posiłek. Wszystkim bardzo dopisywały humory, pogoda była łaskawa a ciekawość i zainteresowanie tematem poskutkowały pochwałą Tropicieli przez panią przewodnik. W nagrodę otrzymaliśmy książkę z dedykacją, która dołączy do przedszkolnej biblioteczki .Serdecznie dziękujemy! Do Jasła wróciliśmy z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach! Serdecznie dziękujemy pracownikom Bartnika Sądeckiego za miłe przyjęcie i gościnę!❤🐝☺

Kategorie: Wydarzenia