Dnia 14 lipca korzystając z pięknej, wakacyjnej pogody przedszkolaki z grupy „ Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego pojechały na wycieczkę do Alpakowego Zoo w Wolicy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a następnie przeszliśmy do zwiedzania. W wejściu przedszkolaki przywitały puszyste alpaki, które mogliśmy nakarmić tym, co lubią najbardziej czyli marchewkami. Przedszkolaki miały możliwość obserwowania oraz dotykania zwierzątek.. Następnie przyglądaliśmy się olbrzymiemu strusiowi, który dumnie spacerował po swoim wybiegu, rozkładając skrzydła oraz parze miłych lam. Podglądaliśmy także różnego rodzaju ptactwo, do którego należały między innymi pawie, kaczki czy papugi. „Biedronki” uważnie przyglądały się rybkom pływającym w stawie, jak również żółwiowi, który wyłonił się na chwilę z wody. Na sam koniec odwiedziliśmy stadko danieli, do których dzieci podeszły z wielką odwagą i uśmiechem na twarzy. Podczas wycieczki był czas na chwilę odpoczynku i słodką przekąskę. Dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, a wspomnienia z pobytu w Alpakowym Zoo na pewno zostaną długi czas w pamięci przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy właścicielom za miłe przyjęcie. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie jeden raz wrócimy, aby móc podziwiać zwierzątka mieszkające w zoo. ❤😊

Kategorie: Wydarzenia