Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu kolejny wakacyjny tydzień, który będzie nam upływał pod hasłem „Tydzień Sportu”!  Na sam początek przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków niespodziankę w postaci zajęć z fitnessu. Zajęcia te uczą zasad zdrowego stylu życia i zachęcają do aktywności fizycznej, zaszczepiają zamiłowanie do sportu i muzyki jak również zapewniają radość podczas ćwiczeń. Pozwalają one również na rozwijanie pozytywnego stosunku do samego siebie, swojego ciała oraz do otaczającego nas świata. Pani Ala i Pani Mariolka rozpoczęły od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i przybliżyły dzieciom wiersz A. Nożyńskiej- Demaniuk pt: „ Zdrowym być”, a następnie opowiedziały dzieciom o zasadach panujących podczas zajęć z kultury fizycznej. Nadszedł czas ćwiczeń do których wszyscy ochoczo przystąpili. Lekcja fitness zawierała zabawy ruchowe, na przemian z ćwiczeniami wzmacniającymi i kształtującymi, dzięki czemu przedszkolaki miło spędziły czas a jednocześnie rozwijały się fizyczno-motorycznie i zaspokajały swoją elementarną potrzebę poruszania się. Ćwiczyliśmy solidnie i bawiliśmy się wspaniale! Po zakończeniu nie zapomnieliśmy o tym, że woda to niezbędny element dla zdrowia i każdy z przedszkolaków po intensywnym treningu otrzymał kubeczek zdrowej wody, aby uzupełnić braki, które straciliśmy podczas wysiłku fizycznego! To był wspaniały dzień, z niecierpliwością czekamy na jutro…!  

Kategorie: Wydarzenia