Dnia 27 maja przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z  oddziału na  Kochanowskiego  odwiedziły Seniorów z Dziennego Domu Pomocy   dla Osób Starszych w Jaśle, którzy zaprosili przedszkolaków na wspólne świętowanie Dnia Dziecka .Główną atrakcją imprezy była inscenizacja wiersza „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. W ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom przedszkolaki wysłuchały wiele pouczających wierszy z literatury dziecięcej. Seniorzy wcielili się w rolę aktorów  przeczytali  wiersze Jana Brzechwy „Na straganie” w pięknie przygotowanych strojach, zachęcając dzieci do zdrowego odżywiania  się. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i świetnie bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, towarzyszyła nam także gimnastyka, która jak wiadomo jest niezbędna dla naszego zdrowia. To sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólną fotografią, prezentami własnoręcznie wykonanymi przez Seniorów i słodkim poczęstunkiem. W ten sposób kontynuowaliśmy współpracę z Dziennym Domem Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle i wiemy, że literatura łączy pokolenia. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Dzisiejsze spotkanie było dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Kategorie: Wydarzenia