23 lipca w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Panią Katarzynę Lubas – Dyrektor Muzeum Dobranocek im. Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz Panią Renatę Bąk, które poprowadziły dla dzieci warsztaty integracyjne pod tytułem „Włóczęgi z postaciami z bajek” w ramach projektu „Wędrujące dobranocki”. Przygodę z bajkowymi postaciami rozpoczęliśmy od przywitania się i sprawdzenia humorów milusińskich w czym bardzo pomógł nam Reksio, który był jednym z bohaterów dzisiejszego spotkania. Wszystkie dzieci poprawnie nazywały emocje, które przedstawiał im Reksio i były gotowe do zajęć. Oprócz sympatycznego pieska z wiejskiego podwórka bajkowe przedszkolaki poznały także historię i postaci z kreskówki „Smerfy”. Panie pokazały dzieciom „Wielką księgę bajek” – sensoryczny podręcznik dla małych i dużych wielbicieli dobranocek, w którym znajdowały się reprodukcje tyflograficzne ilustracji bajek, kopie eksponatów do poznawania przez dotyk oraz mapa podróży bajkowych bohaterów. Trudno zapamiętać wszystkie smerfy, ich cechy i imiona, ale łatwo z nimi dobrze się bawić, zwłaszcza, że celem dzisiejszych zajęć była edukacja przez zabawę, ale umówiliśmy się także, że dzisiejszy dzień będzie pełen uśmiechu, kreatywności i niespodzianek! Wspólnie stworzyliśmy wioskę Smerfów, przybijaliśmy pieczątki z wybranymi postaciami z dobranocek, a największą niespodzianką okazał się quiz, w którym dzieci wykazały się znajomością zwierzęcych odgłosów i melodii z polskich i zagranicznych bajek. Nasze warsztaty zakończył pokaz filmowy, a uświetnił je gość specjalny, którym okazał się Reksio! Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu!  

Kategorie: Wydarzenia