Dnia 5 sierpnia br przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się z wizytą do jasielskiego Obserwatorium. Małych astronomów przywitał pan Ryszard Prajsnar –nauczyciel fizyki i astronomii w I LO. Podczas wizyty dzieci wysłuchały informacji o Słońcu, planetach i gwiazdach oraz poznały przyrządy służące do obserwacji nieba. Pan Ryszard w ciekawy sposób zaprezentował dzieciom polaryzatory oraz opisał schemat ich działania. Ponadto dowiedzieliśmy się jak działa obrotowa kopuła oraz mieliśmy okazję do obserwacji słońca poprzez specjalną lunetę. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania w ramach Kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Gospodarz Obserwatorium przeczytał najmłodszym wiersz Doroty Strzemińskiej- Więckowiak pt. „Kosmonauta”. Dziękujemy panu Ryszardowi Prajsnarowi za ciekawą pogadankę na temat przestrzeni kosmicznej, planet oraz Układu Słonecznego.

Kategorie: Wydarzenia