22 lutego przedszkolaki z grupy Biedronki i Smoki wybrały się do Generatora Nauki GEN w Jaśle na wystawę makiety kolejowej ,,Stacja Strzyżów nad Wisłokiem’’ Andrzeja Witosa, gdzie poznały funkcjonowanie kolei poprzez obserwację świata w miniaturze. W ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom p. Andrzej przeczytał dzieciom fragment ,,Lokomotywy’’ Juliana Tuwima. Przedszkolaki zwiedziły również strefę flory i fauny, w której obserwowały wnętrze mrowiska mrówek żniwiarek oraz ślimaki afrykańskie olbrzymie. Próbowały wprawić w ruch turbinę wodną i obserwowały falę dźwiękową. Oglądały planety Układu Słonecznego oraz miały możliwość wejścia do statku kosmicznego. W strefie kreatywności wykonywały prace manualne oraz wykorzystując grę Smart City zaprojektowały miasto przyszłości. Wykonywały różne ciekawe doświadczenia, dzięki czemu rozumiały dane zjawiska i w atrakcyjny dla nich sposób zostały zainspirowane do zdobywania wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Kategorie: Wydarzenia