Dnia 24 września z okazji Dnia Farmaceuty przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się z wizytą do pobliskiej apteki „Centrum”. Głównym celem naszej wycieczki było poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska, a okazało się, że od środka kryje ona wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,   które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały.  Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób są poukładane leki, i jak się później okazało  bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby niezmiernie trudnym zadaniem. Najmłodsi dowiedzieli się także, iż pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Podczas wyprawy do apteki nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i tym razem pani farmaceutka przeczytała wiersz pt „ Farmaceuta”, czyli o pracy jaką sama wykonuje. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsza wyprawa dostarczyła wielu niezbędnych informacji jak również niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zaprezentowanie przedszkolakom na czym polega praca farmaceuty.

Kategorie: Wydarzenia