Dnia 2 sierpnia br nasze przedszkole przy ul. Kochanowskiego odwiedzili wyjątkowi goście, którzy przybyli do nas z dalekiej Afryki. Pan Szymon wraz z żoną Yinką i córeczką Sesay przybliżyli przedszkolakom kulturę i obyczaje panujące w afrykańskim kraju- Ghanie. Dzieci miały okazję zobaczyć oraz przymierzyć regionalne stroje, spróbować oryginalnego masła kakaowego, zagrać na ciekawym instrumencie jak również założyć wyjątkową ręcznie wykonaną biżuterię. Przedszkolaki z dużą uwagą słuchały opowieści o urokliwym państwie jakim jest Ghana, a następnie same zadawały wiele pytań, na które uzyskały wyczerpującą odpowiedź. W dniu dzisiejszym nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”, lecz tym razem było ono wyjątkowe, gdyż wierszyk Juliana Tuwima
„ Pan Hilary” przeczytał rodzinnie pan Szymon z czteroletnią córeczką Sesay. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, które mamy nadzieję niebawem się powtórzy!

Kategorie: Wydarzenia