20 lutego w ramach cyklicznych spotkań „Bajkowe Ferie z książką” gościliśmy w naszym przedszkolu Funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Celem spotkania było kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Podczas wizyty gości dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Pracownicy SOK pokazali przedszkolakom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Dzieci mogły oglądnąć w krótkim filmiku jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz jak niebezpieczna jest ich praca. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania, funkcjonariusze z wielką radością przyłączyli się do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Takie spotkanie w sposób znaczący rozwija już u najmłodszych dzieci postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia