27 marca nasze przedszkole odwiedziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle p. Bożena i p. Iwona. Spotkanie polegało na przekazaniu dzieciom podstawowych wiadomości na temat zasad dotyczących sprawowania opieki nad psami. Celem zajęć było uświadomienie przedszkolakom, że posiadanie psa to nie tylko zabawa, ale również obowiązki. Poruszane były tematy związane z karmieniem, pielęgnacją, sprzątaniem odchodów, prowadzeniem psa na smyczy oraz o bezpiecznym zachowaniu wobec nieznajomych lub agresywnych psów. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, podczas których nabyły podstawowe umiejętności dotyczące opieki nad czworonożnym pupilem. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” p. Iwona przeczytała dzieciom wiersz J. Tuwima „Dżoncio”.

Kategorie: Wydarzenia